Главная » Политика » Переселення українців по території царської Росії

Переселення українців по території царської Росії

Переселення українців

Переселення по земній кулі притаманне людям з прадавніх часів. В минулому племена, а в подальшому і новостворені народи часто старалися знайти для свого існування більш родючі землі. Та вже після відкриття Нового континенту туди емігрувало практично половина населення Європи і заснували нові держави з демократичним устроєм. Масова еміграція українців почалася тільки у дев’ятнадцятому столітті і теж як правило на Американський континент. Всім відомо що царська Росія завоювала весь Сибір та Далекий Схід і Північний Кавказ. Українські землі були густо заселеними і левова доля належала поміщикам, а заведене царатом кріпосне право не давало можливості нашому народу заробляти навіть на шматок хліба. Царський уряд заохочував українців переселятися в Амурський та Приморський край, а також на вище згаданий Далекий Схід.

Люди тут були вільні від кріпаччини і ряду інших «диких» законів і наділялися доволі великою кількістю землі, на яку теж спочатку не було оподаткування. Наш народ в масовій кількості ринув в ці краї залишаючи рідну землю. Та вже у 1900-му році були введені урядом нові тимчасові правила для переселенців в яких значилося, що сто десятин орної землі, яку до цього часу наділяли для дорослого чоловіка, замінено на п’ятнадцять десятин на одну особу чоловічої статі. Та після Столипінської реформи, яка була введена у 1906-му році міграція нашого люду на ці землі зросла ще більше. Право на поселення в цих регіонах мали всі верстви населення. Згідно цьому тут були утворені землевпорядні комісії, які дозволяли напередодні переселення оглянути призначені для цього землі.

На протязі 1906-го по 1916-ий рік в регіон Далекого Сходу мігрувало двісті шістдесят тисяч осіб, сто шістдесят тисяч з яких були українцями. Приамурська територія того часу в основному була заселена нашим народом. За урядовою інструкцією 1906-го року переселенцям видавався кредит, та існували пільги на їх проїзд залізницею, а також збільшили земельний фонд для цього контингенту людей. Одною із складових частин урядової політики Столипіна було масове переселення селянства на так звані нові землі. Не всі мігранти залишалися на цих територіях на постійне проживання, з різних на то причин поверталися до своїх домівок на Україні. З 1890-го по 1914-ий рік на Україну повернулося чотириста тисяч осіб. В загальному на азійській території тодішньої Росії на постійне проживання залишилося біля двох мільйонів українських громадян. В наш непростий час теж є багато бажаючих емігрувати за кордон з ціллю заробітків, чи навчання, а також поїхати на відпочинок і для цієї потреби належним чином працюють ліцензовані візові центри, одним з яких є ВІЗОВИЙ ЦЕНТР «БЕЗ КОРДОНІВ» тут можна отримати термінову реєстрацію на візу і інші потрібні для виїзду послуги – http://www.bezkordoniv.com.ua/

Прокрутить до верха
Adblock detector