Главная » Общество » Як купити квартиру без ризику?

Як купити квартиру без ризику?

Кожен день відбуваються численні угоди з придбання та продажу об’єктів нерухомості. Люди завжди відповідальна підходять до даної процедури – але, тим не менш, обман та шахрайство при покупці квартир є досить поширеним явищем. Як же не стати жертвою такого обману, не втратити солідні суми грошей та як купити квартиру без ризику?

В першу чергу, слід уважно вивчити як особистість самого продавця нерухомості, так продану квартиру. Не завадить також докладніше познайомитися зі змістом правовстановлюючої документації.

Які можуть бути ризики при покупці квартири?

Напевно вам доводилося бачити в газетах оголошення з подібним змістом: «Продам квартиру, без посередників». Якщо дивитися на такі пропозиції з точки зору економії фінансів, то це дуже вигідно та привабливо для покупця. Адже не потрібно платити додатково фахівцям в області продажів нерухомості – а значить квартира обійдеться дешевше. Але є та безліч ризиків для покупця.

Безсумнівний плюс звернення до ріелторів та юристів в тому, що фахівець вже на початкових етапах зможе позбавити вас від різних проблем та підбере оптимальний варіант нерухомості. Варто скористатися послугами професіоналів, якщо у вас є можливість.

Шахрайство у сфері операцій з квартирами – це, в першу чергу, підробка документів. Звичайно ж, неможливо перевірити справжність всього пакета документів, але певну інформацію ви отримати все-таки зможете. Наприклад, про те, чи прописані люди на продаваної житлоплощі, можна дізнатися, отримавши виписку з будинкової книги. Залучайте ріелтора або не лінуйтеся та перевіряйте все самі, інакше ніяк не купити квартиру без ризику втратити гроші.

Сьогодні безпечно та вигідно купити квартиру Мукачево допоможе популярний український сайт DOM.RIA. Тут була запущена програма перевірених оголошень, що дозволяє покупцями бути впевненими в правдивості інформації. Це було досягнуто завдяки тому, що підготовлений інспектор сайту озброївшись панорамною камерою особисто оглядає об’єкт фіксуючи його стан на знімках. Завдяки тільки достовірної інформації що своєчасно оновлюється сайт DOM.RIA став № 1 серед конкурентів у сфері нерухомості.

Як купити квартиру без ризику?

На що ж слід звертати при покупці квартири особливо пильну увагу? В першу чергу, звичайно ж, на оформлення документів. Угода з купівлі-продажу квартири має на увазі, що ви віддаєте продавцеві солідну суму грошей. А тому бути обережніше в цьому випадку – настійно рекомендується.

Що перевірити для безпечної покупки житла:

  • які операції здійснювалися з квартирою, чи були накладені будь-які обтяження, арешти;
  • чи не є незавершених судових спорів з приводу даної квартири;
  • хто зареєстрований в даній квартирі: в цьому допоможе розширена виписка з будинкової книги.

Нерідко буває так, що продавець квартири «забуває» сказати покупцеві про те, що в квартирі хоч не проживають, але зареєстровані треті особи. Наприклад, що живуть за кордоном або перебувають у місцях позбавлення волі.

Ще один важливий документ – це довідка з БТІ. Попросіть власника представити вам таку довідку. Адже в тому випадку, якщо в квартирі проводилися перепланування, які «забули» зареєструвати, у вас в майбутньому можуть бути проблеми.

Неодмінно та дуже уважно перевіряємо особистість самого продавця. Дивимося паспорт, переконуємося в правильності відомостей – в цьому допоможуть працівники паспортного столу. Буває й таке, що продавець виявляється людиною недієздатною. Тоді суд цілком може повернути йому квартиру, а ви позбудетеся своїх грошей.

Потенційні ризики при покупці квартири

Є ситуації, які можна назвати «особливими». Це, зокрема, продаж нерухомості з переуступки права, реалізація успадкованої квартири або продаж квартири, яка розділена на частки.

  • Купівля успадкованої квартири таїть в собі певні ризики. Спадщина може бути отримана як за заповітом, так за законом. Перший варіант – пріоритетний, згідно із законодавством. Саме тому так часто мають місце факти підробки цього документа.
  • Продаж квартири по переуступці права стає можливим за договором пайового будівництва, або за попереднім договором. Фахівці відзначають: договір про пайову участь у будівництві – це, мабуть, найбезпечніший для покупця варіант.
  • Купівля квартири, яка поділена на частки та є «спільною власністю». Зверніть увагу: при покупці такої квартири потрібна згода всіх власників. В іншому випадку, можливо, що громадяни, згоди яких не запитали при реалізації нерухомості, можуть звернутися в суд.

Само собою зрозуміло, що неможливо передбачити всіх ситуацій. Тому не слід губитися при виникненні будь-яких проблем: вирішуйте питання по ходу їх виникнення. Уважніше вивчайте документи, не піддавайтеся на вмовляння продавців «скоріше оформити угоду». Не нехтуйте послугами ріелторів. Досвідчені фахівці допоможуть вам зробити дійсно вигідну, а головне, безпечну угоду та здійснити безпечну покупку житла без зайвих ризиків та нервувань!

Прокрутить до верха
Adblock detector