Главная » Общество » Як купувати деревину на електронних торгах?

Як купувати деревину на електронних торгах?

Зараз на електронних торгах популярним та актуальним напрямком є продаж деревини. Цей будівельний матеріал має широкий спектр застосування у різних сферах діяльності. До 2019 року головною проблемою реалізації пиломатеріалів вважалася відсутність прозорих та відкритих умов продажу. Формування вартості та процедура купівлі-продажу проходила лише за прямими контрактами. У результаті такої роботи різні види бюджету зазнавали матеріальних збитків.

Продаж деревини вже протягом багатьох років вважається одним із найприбутковіших видів бізнесу. Регіони у Західній частині України завжди мали багаті ліси. За весь час розвитку цього бізнесу країна вела його нелегально, попри те, що громадськість була проти. Але крок України в європейську сторону дозволив переглянути всі стандарти та цінності продажу деревини.

Незабаром електронні торги з продажу лісу стануть єдиним варіантом придбати пиломатеріали. Відповідно до останніх змін у законодавстві, такий спосіб продажу допоможе зробити їх прозорими та відкритими, що дозволить якісно боротися з корупцією. Електронні торги проводять у системі державних закупівель Прозорро.
Зареєструватись можна за допомогою офіційного акредитованого майданчика – Універсальна українська Біржа. Інформацію про те, як купити необроблену деревину на електронних торгах, можна знайти на сайті https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/zahalna-informatsiya-dlya-uchasnykiv-rynku/

Хто може брати участь в електронних торгах із продажу деревини?

Правила участі в електронних торгах суворо регламентуються законодавством України. У проєкті можуть брати участь лише лісові господарства, у яких реалізація власних запасів необробленої деревини становить 25% і більше. У виставленому лоті обсяг пиломатеріалів не може бути нижчим за 150 куб. м.

Який вид деревини можна придбати на електронних торгах?

Як правило, на електронних торгах купується деревина листяних або хвойних порід – вільха, сосна, дуб. Відповідно до законів країни, в одному лоті не може бути представлено понад 400 куб. Середня ціна 1 куб. м за листяні породи становить 630 грн, для хвойних – 830 грн. Цей принцип роботи дає змогу отримати чесні та демократичні ціни, а також створити прозору конкуренцію між учасниками. Усі пиломатеріали мають офіційну документацію та сертифікати якості. Відкрита схема продажів дозволяє здійснювати експорт лісоматеріалів практично до кожної європейської країни (винятком є лише заборонені породи для вивезення).

Взяти участь в електронних торгах можуть як нерезиденти, так і резиденти України.
Від кожного учасника обов’язково потрібне підтвердження облікового запису на акредитованому майданчику. Докладна особиста інформація надається в електронному вигляді. Однією з найголовніших умов є початкова ціна деревини. Вона не може бути меншою за собівартість продукції. Ця умова ґрунтується на політиці організації боротьби з корупцією.

Електронні торги з продажу деревини – це чудовий спосіб вивчити принцип роботи біржі та майбутні перспективи інвестування.

Прокрутить до верха
Adblock
detector