Главная » Общество » Які склянки повинні бути в кожному домі

Які склянки повинні бути в кожному домі

Кожному виду напоїв відповідає свій посуд, який дозволяє насолодитись ним повною мірою. Звичайно, всі види склянок в домі тримати не обов’язково, достатньо найбільш поширених. Але варто хоча б знати, як вони виглядають, чим відрізняються, щоб придбати за необхідності.

Основні поняття

Перш за все варто розібратись з назвами:

 • Склянка — посуд об’ємом 130–500 мл з рівним дном та тонкими чи потовщеними стінками. Використовується для води, соків та інших безалкогольних та слабоалкогольних напоїв.

 • Келих — ємність об’ємом 150–800 мл на подовженій ніжці з тонкими стінками. Використовується для води та слабоалкогольних напоїв.

 • Рюмка — посуд об’ємом 80–150 мл на короткій або подовженій ніжці з тонкими стінками. Призначений для напоїв від 18 градусів.

 • Шот або стопка — ємність об’ємом 30–50 мл з рівним дном та тонкими або потовщеними стінками. Призначена для міцних напоїв.

Матеріал

Посуд для напоїв виготовляють з наступних матеріалів:

 • Скло. Недорогий та простий у догляді матеріал. Так як скляні вироби відрізняються якістю, купуючи склянки, слід звертати увагу на те, щоб стінки були тонкими, прозорими та гладкими, без грубих швів.

 • Кришталеве скло. Матеріал, з якого виготовляються келихи та стакани. На відміну від звичайного скла, він має більш яскравий кришталевий блиск. Довговічні та прості в догляді склянки можна мити в посудомийній машині.

 • Кришталь. Наявність свинцю в матеріалі надає виробам яскравий, іскристий блиск. Але такий посуд потребує ретельного догляду. З часом кришталь жовтіє, і його потрібно чистити. В повсякденному догляді кришталеві склянки можна мити лише вручну.

Які види барного посуду повинні бути в домі в ідеалі

Здавалось б, дрібниця, але склянки різної форми вигадані недаремно. Розмір та форма бокалу дійсно здатні розкрити смак напою, підкреслити його колір та аромат. Варто згадати також і про правила етикету. Погодьтеся, що не дуже зручно буде, якщо ваші гості віддають перевагу віскі, а ви маєте лише келихи для вина та шампанського.

Гадаєте, що в домашньому барі нереально розмістити всі види склянок? Всі і не потрібно, досить кількох стандартних наборів. А далі — на розсуд господарів будинку.

Мінімальний набір посуду для напоїв

Окрім звичайних склянок, вдома повинні бути високі келихи для ігристих вин, келихи бордоського типу та в формі тюльпану, стопки:

 • Склянки об’ємом 200–285 мл — універсальний посуд для подачі безалкогольних та слабоалкогольних напоїв, коктейлів.

 • Високі келихи для ігристих вин мають назву «флюте». Витягнута форма підкреслює гру бульбашок, і напої не так швидко видихаються.

 • З келихів бордоського типу можна пити червоні, рожеві та білі вина з середнім та з невеликим терміном витримки, яких на ринку більшість.

 • Келихи, форма яких нагадує тюльпан, — універсальний варіант для міцних напоїв, таких як віскі, кріплені вина, лікери, бренді, коньяк.

 • Стопка — універсальний посуд для подачі текіли, горілки та міцних коктейлів-шотів.

Маючи всі вказані види посуду, за бажання, можна піти далі та зібрати максимальний набір, що підійде для гурманів та естетів.

Прокрутить до верха
Adblock
detector